ПРОТИДІЯ КІБЕРБУЛІНГУ ТА БЕЗПЕЧНЕ ПОВОДЖЕННЯ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ





 Наказ про організацію та проведення заходів з протидії кібербулінгу та безпечного поводження в мережі Інтернет у 2021/2022 навчальному році.













БАТЬКАМ

ПРО КІБЕРБУЛІНГ

Кібербулінг - це використання технологій для погроз та переслідування стосовно іншої людини,висміювання жертви в Інтернеті або публікація особистої інформації, фотографій або відеозаписів, призначених для того, щоб завдати шкоди іншим особам.

Кібербулери:

  • замість підніжок пишуть агресивні СМСки;

  • замість стусанів — надсилають повідомлення з погрозами у соцмережі;

  • замість насмішок — розповсюджують конфіденційні дані про однолітків та створюють фальшиві профілі.

Як батьки можуть допомогти?

Якщо ви виявили, що ваша дитина піддається кібер-булінгу, надайте їй захист та підтримку. Заспокойте і скажіть, що ви зрозумієте, що з цим треба робити.

Заохочуйте вашу дитину не реагувати на залякування в Інтернеті, тому що це просто підживлює вогонь і погіршує ситуацію.

Але зберігайте загрозливі повідомлення, малюнки та тексти, оскільки вони можуть бути використані як докази для розмови з батьками булера, школою, соціальною службою або навіть поліцією.

Що робити?

Навчіть дитину блокувати булера, обмежувати доступ до персональної інформації у соцмережах. Більшість пристроїв мають настройки, які дозволяють електронним шляхом блокувати електронні листи, повідомлення електронної пошти або текстові повідомлення від не бажаних осіб.

Обмежте доступ до інтернету. Незважаючи на те, що це дуже шкідливо, багато дітей, котрих залякують, не можуть протистояти спокусі перевірити веб-сайти чи телефони, щоб побачити, чи є нові повідомлення.

Дізнайтесь, чим ваші діти живуть в інтернеті. Перегляньте сторінки та сайти, які відвідують ваші діти. Поговоріть з ними про важливість конфіденційності, та чому ділитися особистою інформацією в інтернеті – це погана ідея, навіть якщо спілкуєшся з друзями.

Дізнайтеся, як захистити дітей в інтернеті. Заохочуйте їх ствити паролі та ніколи не публікувати власну адресу чи місцезнаходження.

Зробіть запит адміністраторам сайтів, на яких здійснювалися атаки, про видалення образливої інформації. Також адміністратори можуть убезпечити користувача-жертву тимчасовим блокуванням повідомлень у чаті користувача-булера. Така пауза в спілкуванні позитивно впливає на мотивацію підлітка, який займається булінгом заради розваги.

Поінформуйте про проблему педагогів. Якщо ймовірні булери зі шкільного кола дитини, то педагоги зможуть уважніше слідкувати за ситуацією традиційного булінгу під час навчально-виховного процесу. Також педагоги можуть провести профілактичні заходи, спрямовані на формування безпечної поведінки в інтернеті.

Зверніться до правоохоронних органів, якщо кібербулінг має ознаки шахрайства, погроз, вимагання, відверто сексуальний характер.



Коли ваша дитина - кібербулер.

Виявлення того, що ваша дитина - та, хто завдає шкоди чи погрожує іншим дітям, може бути великим розчаруванням та викликати почуття провини. Проте у даному випадку важливо не пустити справу на самоплив, а діяти конструктивно.

Обережно поговоріть зі своєю дитиною про її дії та поясніть негативні наслідки для інших. Жарти, які здаються не шкідливим для однієї людини, але можуть призвести до фатальних наслідків для іншої.

І наголосіть, що залякування - у будь-якій формі - неприйнятне.

Нагадайте вашій дитині, що ви контролюєте її використання мобільного телефону та комп'ютера. Іноді допомагає обмежити використання цих пристроїв, доки поведінка не покращиться.


Як зменшити ризик кібербулінгу для своєї дитини. Превентивні заходи.

Оволодівайте новими знаннями

  • так, як дитину інструктують про правила дорожнього руху та правила користування побутовою технікою, батьки мають регулювати користування дитини новими технологіями,

  • щоб не залишати дитину наодинці з віртуальною реальністю, батьки мають самі опановувати інтернет, навчатися користуватися планшетом або смартфоном тощо

Будьте уважними до дитини

  • уважно вислуховуйте дитину щодо її вражень від інтернет-середовища

  • звертайте увагу на тривожні ознаки після користування інтернетом, які можуть вказувати на те, що дитина стала жертвою (засмучена чимось, відмовляється спілкуватися тощо)

Підтримуйте довірливі взаємини з дитиною

  • доступно розкажіть дитині про кібербулінг, поясніть свою мотивацію: ви піклуєтеся, а не намагаєтеся контролювати приватне життя

  • наголосіть, що якщо дитині надходять образливі листи, есемески або виникають інші проблеми в інтернеті, вона може розраховувати на допомогу батьків

  • не потрібно погрожувати покаранням за відвідування небажаних сайтів — ліпше пояснити загрозу, яку несуть ці сайти

Здійснюйте обмежений контроль

  • можна відстежувати події онлайн-життя дитини через соцмережі, спостерігати час від часу за реакціями дитини, коли вона в інтернеті

  • щоб запобігти комп’ютерній залежності, регламентуйте час користування інтернетом, адже діти часто втрачають відчуття часу онлайн

  • вагомим фактором впливу на дітей є позитивний приклад батьків: якщо вони самі просижують години за розвагами в інтернеті, забороняючи натомість дитині, вплив їхніх виховних заходів буде суттєво низький

Застосовуйте 

технічні засоби безпеки

  • для захисту від інформаційних загроз навчіть дитину користуватися спеціальними безпечними пошуковими системами можна використовувати програми-фільтри батьківського контролю, які відкривають доступ тільки до обмеженого переліку безпечних сайтів для дітей та блокують шкідливі сайти з недитячим контентом (такі фільтри можна встановити в операційній системі або в антивірусній програмі)

Формуйте комунікативну культуру

  • роз’ясніть дитині, яка її власна поведінка буде вважатися нормальною, а яка небезпечною чи безвідповідальною

  • зауважте, що спілкування в інтернеті, як і в реальному житті, має бути відповідальним: воно може мати певні наслідки і для самої дитини, і для людей, з якими вона спілкується

  • в інтернеті не варто створювати вигадані образи, негативно реагувати на кожне повідомлення провокативного характеру


Презентація "NO кібербулінг"

Моніторингове дослідження серед батьківської громадськості щодо безпеки здобувачів освіти в інтернеті.






Моніторнгове дослідження 
серед здобувачів освіти 5-11 класів щодо безпеки в інтернеті





















Інтернет – це окремий всесвіт. Не тільки діти, а й дорослі проводять там більше часу, ніж цього хотілось би. У цьому посібнику ми поговоримо про індустрію онлайн-ігор та розглянемо основні моменти, на які варто звернути увагу батькам, перш ніж надавати дітям доступ до онлайн-ігор.

Розглянемо терміни: онлайн-ігри – це вид відеоігор, у які можна грати через інтернет, взаємодіючи з іншими гравцями з різних частин світу в режимі реального часу. Головною відмінністю онлайн-ігор є можливість грати в
режимі онлайн, спілкуватися з іншими гравцями, які можуть знаходитись у будь-якій точці світу та бути різного
віку, статі і т.д

Щоб дізнатись більше – перегляньте посібник і ми спробуємо разом розібратись, у що грають діти та про що треба домовитись з дитиною перед тим, як дати їй доступ до нової гри.


 ПОСІБНИК ДЛЯ БАТЬКІВ: ОНЛАЙН - ІГРИ


Іноді найпростіше рішення — дати дитині планшет. Тоді батьки зможуть займатися врешті-решт своїми справами і хоча б трохи перепочити. В Україні 92 % дітей у віці до 12 років уже є постійними інтернет-користувачами (*дані за 2019 рік).

Фахівці відзначають, що дітям віком до трьох років батьки повинні максимально обмежити час, який ті проводять з гаджетами. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони і вимикайте телевізор, якщо є можливість зайняти дитину чимось цікавим. Про рекомендації для більш дорослих вікових категорій читайте у посібнику.

Важливо! Не давати дитині свій гаджет та не дозволяти переглядати контент соціальних мереж, користувачем яких ви є. Памʼятайте, що ви для системи – повнолітня людина, отже, ваша дитина буде бачити контент для дорослих. Коли дитина має доступ до гаджетів тільки в загальних кімнатах, це дає вам можливість слідкувати, що саме дивиться ваша дитина, у які ігри грає та з ким спілкується.

У посібнику представлені рекомендації по налаштуванню першого смартфона дитини та розглянуто операційні системми IOS та Windows, браузери Safari та Google Chrome, і налаштування відеоплатформ та ігрових консолей.



Буклет “Дезінформація та правила реагування на неї”

    В час, коли в нашій країні вже 8 рік війна, важливо розуміти, що поруч з активними бойовими діями відбувається інформаційна війна. Інформаційна війна – це вплив на населення іншої країни у мирний або воєнний час через розповсюдження певної інформації та захист громадян власної країни від такого впливу. Фейкові новини, дезінформація, деструктивні заклики в мережі – це те, з чим ми зустрічаємось в інтернеті все частіше. Це є невіддільною частиною гібридної війни, в якій ми живемо останні місяці. І найбільша небезпека в тому, що через вплив дезінформації ми можемо почати сумніватись в правді та грати на руку злочинців.

    На жаль, ми не завжди знаємо та розуміємо, як себе поводити з такою інформацією, як захистити дітей, які довгий час проводять в мережі. Саме тому в нашому новому буклеті ми хочемо розкрити тему дезінформації більше та надати вам практичні поради щодо захисту себе та дітей в інформаційному просторі.


Буклет “Протидія залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет”

Протидія залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет – це ще одна задача, яка зараз стоїть перед кожним дорослим, поруч з яким є дитина. Адже все частіше ми стаємо спостерігачами ситуацій, коли діти готові виконувати злочинні дії з різних причин. Тож, як відбувається цей процес комунікації і як дорослі можуть не допустити залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності через інтернет?

Відповідь на це питання шукайте у завантаженому буклеті від #stop_sexтинг.



Буклет “Приватність дитини в інтернеті”

Як приватне залишати приватним в інтернеті? Адже постійно ми висвітлюємо інформацію про власне життя, робочі моменти, наші роздуми та вподобання. Також кожного дня спілкуємось з друзями, рідними чи колегами через соціальні мережі. І такі, на перший погляд, звичні речі можуть стати причиною викрадення приватних даних.

Завантажуйте буклет з рекомендаціями від #stop_sexтинг, щоб знати як зберегти свою приватність та приватність дітей в мережі.

Буклет “Онлайн злочини за участю дітей під час війни”

Під час війни багато родин залишились без роботи та фінансових збережень. Часом така ситуація може наштовхнути дітей до пошуку можливостей заробити “легкі гроші” в мережі, наприклад, через створення інтимного контенту за фінансову винагороду, чи допомога злочинцям у наведенні авіаудару на інфраструктурні об’єкти в місті чи інші дії за гроші.

Ділимось з вами рекомендаціями, як поговорити з дітьми про такі небезпеки та як захистити дитину у разі виникнення таких ситуацій.



10 ПРАВИЛ

БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ

1. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

2. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

3. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

4. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

5. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

6. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

7. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

8. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

9. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

10. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!



Виконуйте три наведені нижче рекомендації і використання Інтернету буде для вас безпечним:

Захистіть свій комп’ютер

  • Завжди оновлюйте операційну систему.

  • Використовуйте антивірусну програму.

  • Використовуйте брандмауер.

  • Робіть резервні копії важливих файлів.

  • Будьте обережними, завантажуючи вміст.



Захистіть себе в онлайні

  1. Будьте обережними, надаючи особисту інформацію.

  2. Думайте про те, з ким ви розмовляєте.

  3. Пам’ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.



Дотримуйтесь правил

  1. Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті.

  2. Пам’ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.










Комментариев нет:

Отправить комментарий